Další online poradna proběhne v úterý 25. června v čase od 19:00 do 21:00hodin. K dispozici vám bude Mgr. Zdeňka Zamazalová, vedoucí Poradny NRP Telč, klíčová pracovnice rodin s více než 25 letou zkušenosti z OSPOD na Městském úřadě Telč a Magistrátu města Jihlavy. Aktuálně v provozu je emailová poradna, kam můžete i nadále zasílat svoje dotazy: budouci@pestouni.cz. S důvěrou se na nás obraťte. Inspirovat se můžete také zodpovězenými dotazy online poradny zde.

Emailová poradna

Odpovíme vám na dotaz nejpozději do třech dní emailem.

  Před odesláním dotazu si prosím přečtěte pravidla emailové poradny

  Pravidla emailové poradny

  • Pokud máte otázku z oblasti náhradní rodinné péče, která je spíše citlivějšího anebo specifického rázu, takže může vyžadovat delší čas na posouzení a zpracování, zašlete ji přes formulář na této stránce anebo přímo na e-mail budouci@pestouni.cz.
  • Odpověď se budeme snažit zpracovat do tří pracovních dnů.
  • Dotaz bude zpracovávat určený pracovník ze Sdružení pěstounských rodin nebo externí odborník. Dle typu otázky to může být psycholog, vedoucí poradny náhradní rodinné péče, úředník OSPOD, případně další expert.
  • Poradna je anonymní – budeme znát pouze váš e-mail. Žádné informace neshromažďujeme.
  • E-mail odesílejte bez příloh. Přílohy nebudeme z bezpečnostních důvodů otevírat.
  • Poradna je bezplatná.
  • Pokud to povaha dotazu dovolí a pouze s vaším souhlasem, zveřejníme upravenou a anonymizovanou verzi dotazu a odpovědi jako inspiraci pro další zájemce zde na webu budoucipestouni.cz v sekci On-line poradna.
  O projektu

  Jako Sdružení pěstounských rodin od roku 1995 pomáháme pěstounským rodinám. Poskytujeme trvalou podporu, poradenství, odbornou pomoc, vzdělávání a doprovázení dětem a pečujícím osobám. Pěstounů v České republice přibývá, ale je jich stále nedostatek. Proto vznikl i tento web, s cílem rozšířit stávající platformy podpory těch, kdo uvažuje o pěstounství i osvojení.

  Web Budoucipestouni.cz vznikl a dál se rozvijí za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí, z Národního dotačního titulu Rodina.

  Náš tým
  Julija Prejsová
  Julija Prejsová
  koordinátorka projektu, správce online poradny
  Mgr. Hana Lukešová Bartáková, DiS.
  Mgr. Hana Lukešová Bartáková, DiS.
  koordinátorka a správce emailové poradny
  Mgr. Ing. Pavel Šmýd
  Mgr. Ing. Pavel Šmýd
  předseda Sdružení pěstounských rodin, kontakt pro stížnosti a podněty