Online poradna bude k dispozici 12.12. 2023 od 13:00 do 15:00 hodin s Mgr. Veronikou Karoušovou, vedoucí NRP, lektorka a konzultantka příprav pro Středočeský kraj.

Emailová poradna

Odpovíme vám na dotaz nejpozději do třech dní emailem.

Pravidla emailové poradny

  • Pokud máte otázku z oblasti náhradní rodinné péče, která je spíše citlivějšího anebo specifického rázu, takže může vyžadovat delší čas na posouzení a zpracování, zašlete ji přes formulář na této stránce anebo přímo na e-mail budouci@pestouni.cz.
  • Odpověď se budeme snažit zpracovat do tří pracovních dnů.
  • Dotaz bude zpracovávat určený pracovník ze Sdružení pěstounských rodin nebo externí odborník. Dle typu otázky to může být psycholog, vedoucí poradny náhradní rodinné péče, úředník OSPOD, případně další expert.
  • Poradna je anonymní – budeme znát pouze váš e-mail. Žádné informace neshromažďujeme.
  • E-mail odesílejte bez příloh. Přílohy nebudeme z bezpečnostních důvodů otevírat.
  • Poradna je bezplatná.
  • Pokud to povaha dotazu dovolí a pouze s vaším souhlasem, zveřejníme upravenou a anonymizovanou verzi dotazu a odpovědi jako inspiraci pro další zájemce zde na webu budoucipestouni.cz v sekci On-line poradna.

O projektu

Správcem webu Budoucipestouni.cz je Sdružení pěstounských rodin z.s.

Od roku 1995 pomáháme pěstounským rodinám. Poskytujeme trvalou podporu, poradenství, odbornou pomoc, vzdělávání a doprovázení dětem a pečujícím osobám.

 

Pěstounů v České republice přibývá, ale je jich stále nedostatek. Proto vznikl i tento web, s cílem rozšířit stávající platformy podpory těch, kdo uvažuje o pěstounství. Jste to možná Vy, kteří máte hodně lásky, síly a statečnosti přijmout do rodiny ohrožené dítě. Na své životní cestě nebudete sami. Můžete se spolehnout na pochopení, pomoc i doprovázení naší organizace.

 

Web Budoucipestouni.cz vznikl v roce 2023 za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí, z dotačního programu Rodina.

Náš tým
Julija Prejsová
Julija Prejsová
koordinátorka projektu, správce online poradny
Mgr. Hana Lukešová Bartáková, DiS.
Mgr. Hana Lukešová Bartáková, DiS.
koordinátorka a správce emailové poradny
Mgr. Ing. Pavel Šmýd
Mgr. Ing. Pavel Šmýd
předseda Sdružení pěstounských rodin, kontakt pro stížnosti a podněty